Dr. Szalai Tamás Dömötör vagyok, felnőtt klinikai szakpszichológus, krízistanácsadó szakpszichológus, pár- és családterapeuta. Klinikai és egészségpszichológia MA szakirányon végeztem kitüntetéses minősítéssel, majd az ELTE krízistanácsadás szakirányán, illetve a Pécsi Tudományegyetemen felnőtt klinikai- és mentálhigiéniai szakpszichológusként végeztem, kiválóan megfelelt eredményekkel. Doktori fokozatomat a Semmelweis Egyetem Mentális Egészségtudományok Doktori Iskolájában szereztem, kutatási témám a kötődés és az evészavarok kapcsolata volt. Terápiás módszerekként neurolingvisztikus programozást, relaxációt, Williams Életkészségeket, mediációt, EMDR és IPT alapokat, illetve a legmeghatározóbban pár-és családterápiát tanultam.
Pályakazdőként öt középiskolának voltam pszichológusa. Korábbi munkahelyeimből fakadóan gyakorlattal rendelkezem internetes tanácsadásban, pszichiátriai közegeben, időskori problémák, stresszkezelő és versenyfelkészítő tréningek, valamint egészségfejlesztés és pszichoszomatikus problémák terén. A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal pszichológus szakértőjeként és a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet tanácsadójaként dolgoztam. Hálás vagyok, hogy 15 éve rendszerszemléletű pár- és családterápiával foglalkozhatok.
A Semmelweis Egyetemen 2013 óta dolgozom, az angol orvosi pszichológia munkacsoport vezetője vagyok, orvosi pszichológiát és orvosi kommunikációt tanítok angolul és magyarul, korábban az evészavar kutatócsoport és a pszichoszomatika kurzus vezetője voltam. Klinikai irányultságom munkám legalapvetőbb része, a Pszichoszomatikus Szakrendelőben evészavarban, szorongásos és pszichoszomatikus zavarokban szenvedők részére tartok egyéni, család- és csoportterápiákat.
Renegeteg szakmai és személyes helyzetben tapasztaltam, hogy valami az emberek között romlik el vagy javul meg, amitől igazán átalakul az élet – és elveszünk vagy boldogság jár át minket. Ezért a rendszerszemlélet és a közös működés és együttélés kibontakoztatása formálja munkám alapját. Szeretem a két-három személy közt létrejövő atmoszférát, a beszélgetés közelségét, a kreatív és megfontolt jelenlétet, a megoldás felé segítő feladatokat. Hiszek az élet és a kapcsolatok fejlődésében. Tudom, hogy érdemes szembenézni magunkkal, és elrendezni a múltat, megpróbálva a legjobbat kihozni a lehetőségeinkből. Fontos előhozni az érzéseinket, és azokat megosztva kapcsolattá tenni a kapcsolatot. Mindez néha nem egyszerű, de ha megtörténik, építőköveink vannak. Ha célt találunk, és vannak társaink az útra, a legtöbb gondot meg tudjuk oldani: hogy egyedül és együtt is igazán jól érezzük magunkat.