dr. Doleschall Márton 2002-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar (ELTE TTK) biológia-kémia tanár szakán, majd 2007-ben védte meg PhD fokozatát a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Doktori Iskolájában. Tudományos pályafutását 1999-ben kezdte az ELTE TTK Genetika Tanszék növényi molekuláris genetikával foglalkozó kutatócsoportjában, mint szakdolgozó. 2002-től 2006-ig a szarvasmarha immunrendszer transzkripciós szabályozásával foglalkozott a Szent István Egyetem Állatorvosi-Tudományi Kar Élettani és Biokémiai Tanszékén. 2005-ben az írországi Conway Institute, University College Dublin-ban tanulmányozta a molekuláris biológiai metodikákat egy EU COST Action ösztöndíj támogatásával. 2006-tól 2007-ig a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kísérleti Orvostudományi Kutató Intézet Endokrin Neurobiológiai Kutatócsoportjában a tiroxin aktivációban résztvevő humán gének transzkripciós szabályozását kutatta.

2008-tól 2013-ig a Semmelweis Egyetem III. számú Belgyógyászati Klinika Kutató Laboratóriumában dolgozott, ahol az RCCX kópiaszám variációval és a benne található szteroid 21-hidroxiláz génnel (CYP21A2) foglalkozott. 2013-ban az RCCX kópiaszám variációhoz és a CYP21A2 génhez kapcsolódó kutatásait a MTA-Semmelweis Egyetem Molekuláris Medicina Kutatócsoportjában folytatta kiegészítve a CYP21A2 gén meghibásodása miatt manifesztálódó kongenitális adrenális hiperpázia kutatási irányvonallal. 2014-ben a Queen Mary University of London, William Harvey Research Institute, Endocrinology Department-en kutatta endokrin betegségek kóroki génjeit teljes genom adatsorokon bioinformatikai és statisztikai genetikai módszerekkel. 2015-ben visszatért a MTA-Semmelweis Egyetem Molekuláris Medicina Kutatócsoportba, ahol a mai napig dolgozik a megkezdett endokrin genetikai témákon. Továbbá klinikai vizsgálatokban, mint például a kromograninok és diabétesz összefüggéseinek a vizsgálata, szintén részt vesz, mint tudományos tanácsadó. Egyaránt járatos a fejlett molekuláris biológiai metodikákban, mint például a „real-time” kvantitatív PCR vagy a következő generációs szekvenálás, és a genetikai, genom biológiai adatok bioinformatikai elemzésében. Kutatásai során jelentős tapasztalatot szerzett a klinikai vizsgálatok végrehajtása és statisztikai elemzése terén. Az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj (2017-2020), továbbá az Innovációs és Technológiai Minisztérium Új Nemzeti Kiválóság Program (UNKP-19-4, 2019-2020) ösztöndíjasa volt. A Frontiers in Genetics tudományos szaklap review editora.

Oktatási tevékenységét 1998-ban, még egyetemistaként kezdte, mint biológia-kémia magántanár. Tudományos tevékenysége mellett azóta tanít magán úton. 1999-2000-es tanévben a budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban tanított kémiát. 2003-tól 2006-ig az állatorvosi élettan gyakorlatok vezetője a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Élettani és Biokémiai Tanszékén. 2015-ben alapította a Budapesti Reáltanodát, amely az ország egyik legnépszerűbb biológia érettségi felkészítő tanfolyamait szervezi.  Szintén az orvosi egyetemek leendő hallgatóit készítik fel a Budapesti Reáltanoda kémia érettségi felkészítő tanfolyamai. Jelenleg az Semmelweis Egyetem, Endokrinológiai Tanszékén „Endokrin daganatok genetikája és genomikája” PhD és az ELTE TTK biológus MSc „Bioinformatika” kurzusain magyarul és angolul oktat, de volt már vendégoktató az ELTE, Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán is. Doktori témavezető, az SE Klinikai orvostudományok Doktori Iskola tagja. Szakdolgozati témavezető volt már az ELTE-n, a Semmelweis Egyetemen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. Szakdolgozói több alkalommal nyertek Tudományos Diákkör konferenciákon (TDK). 

Végzett hallgatói:

dr. Ripszám Emese

  • orvos MD, Semmelweis Egyetem, 2022.
  • Semmelweis Egyetem Rektori Pályázat 2021. – 2. díj
  • Semmelweis Egyetem TDK 2022. – 2. díj 

Kiss Szonja Bianka

  • biomérnök BSc hallgató, BME 2020.
  • biomérnök MSc hallgató, BME 2022.
  • Semmelweis Egyetem TDK 2020. – 2. díj
  • Országos TDK 2021. – 1. díj

Hargitai Petra

  • biomérnök BSc hallgató, BME. 2021.

dr. Herold Zoltán

  • PhD hallgató, Semmelweis Egyetem, 2021. (Prof. dr. Somogyi Anikóval közösen)

Csábi Alexandra Mária

  • molekuláris bionika mérnök BSc hallgató, Pázmány Péter Katolikus Egyetem 2020.

Martin Edit Enikő

  • biomérnök BSc hallgató, BME 2020.

dr. Vadler Réka

  • orvos MD, Semmelweis Egyetem 2018.
  • Semmelweis Egyetem TDK 2017. – 1. díj

dr. Szentiványi Dorottya

  • orvos MD, Semmelweis Egyetem 2014. (Prof. dr. Prohászka Zoltánnal közösen)
  • Semmelweis Egyetem TDK 2012. – 2. díj

Szabó Anna Julianna

  • biológus MSc, ELTE 2012.
  • Semmelweis Egyetem TDK 2012. – 1. díj

Szalai Krisztina

  • biológus MSc, ELTE 2005. (Prof. dr. Kacskovics Imrével közösen)

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.