Kutatócsoportunk 2015-ben nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Lendület programjának támogatását. Az elmúlt öt évben célunk volt egy olyan kutatócsoport és kutatási, majd diagnosztikus infrastruktúra megalkotása, amely együttműködik és szerves hálózatot alakít ki az onkohematológiai betegellátásban részt vevő hazai klinikai centrumokkal, valamint a hazai kutató- és orvosképzésben való részvétel mellett, az elméleti tudományos ismeretek bővítésén túl, a legkorszerűbb eljárások meghonosítása által meghatározó szerepet tölt be az onkohematológiai molekuláris diagnosztika hazai fejlesztésében is.

A kutatócsoport tagjai a pályázati időszak során összesen 20 angol nyelvű és 24 magyar közleményt publikáltak, melyek összesített impakt faktor értéke 116,904. A 20 angol nyelvű közlemény közül 11 jelent meg D1 kategóriájú folyóiratokban. Az elmúlt öt éves időszakban a kutatócsoport tagjai összesen 60 előadást tartottak hazai tudományos rendezvényeken (döntően hematológiai és genetikai témájú rendezvények), míg 33 előadást vagy poszter prezentációt nemzetközi tudományos konferenciákon, amelyek között több tengerentúli előadás is szerepel. Az elmúlt években Kutatócsoportunk rendszeres szereplőjévé vált szakterületünk legnagyobb presztízzsel bíró tudományos rendezvényeinek, az Európai Hematológus Társaság (EHA) és az Amerikai Hematológus Társaság (ASH) éves kongresszusainak is.

Az elmúlt években sikeresen pályáztunk az NKFIH és az ÚNKP különböző pályázati kiírásain, valamint a Semmelweis Egyetem innovációs pályázatain is, összesen közel 100 millió Ft hazai támogatáshoz jutva. Négy munkatársunk nyert el különböző kiválósági ösztöndíjakat, beleértve a Bolyai János kutatói ösztöndíjat is. Külföldi kutatási támogatások tekintetében sikeresen pályáztunk az Európai Bizottság által is támogatott ERA-PerMed konzorciális kutatói pályázaton, valamint kutatási megállapodást kötöttünk az amerikai Epizyme gyógyszergyártóval is, aminek köszönhetően mintegy 85 millió Ft külföldi kutatási támogatáshoz jutottunk a Lendület program során.

Az öt éves támogatási időszak végéhez érkezve a kutatócsoport teljesítményét az MTA három anonim értékelőjének, majd a Tudományértékelési Elnöki Szakbizottság véleményének alapján az MTA elnöke kiváló minősítéssel értékelte.

Szeretnénk őszinte köszönetet mondani közvetlen munkatársainknak a Semmelweis Egyetem és az MTA kötelékében, hazai és külföldi kollaborációs partnereinknek, valamint a Magyar Hematológiai és Transzfuziológiai Társaságnak a MTA-SE Lendület Molekuláris Onkohematológia Kutatócsoport munkájának folyamatos támogatásáért.

Melléklet: Dr. Lovász László, az MTA elnökének értékelő levele

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.